Sosyal Sorumluluk

KSS

Haydar Çolakoğlu iş dünyasında sürdürülebilirlik politikasının bir yansıması olarak sosyal sorumluluk konularını içeren alanlarda farklı uygulamaların hayata geçebilmesini desteklemektedir. Haydar Çolakoğlu, hem kişisel olarak hem de kurucusu olduğu ve Yönetim Kurulu’nda yer aldığı şirketlerdeki görevleri kapsamında, sosyal sorumluluk alanında etkileşim ile ortaya çıkan toplumsal değerlerin ülkemiz geleceği açısından öneminin bilinciyle konuya yaklaşmaktadır.

Haydar Çolakoğlu’na Kızılay’dan Hizmet Madalyası

Türk Kızılayı’nın operasyonlarına bağışlarıyla destek veren pek çok sektörden başarılı isim “Büyük Kalpler Buluşuyor” gecesinde bir araya geldi. Aralarında Haydar Çolakoğlu’nun da bulunduğu iş adamları, sanatçılar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler ve vatandaşların bir araya geldiği törende toplam 126 bağışçı altın madalyalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların elinden aldı.

Eğitime Katkı

Haydar Çolakoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptığı Çolakoğlu Metalurji A.Ş. yetişmiş insan gücüne olan inancını eğitim konusundaki hayırsever yatırımları ile destekliyor. Ülkemize değer katmak amacıyla; Çolakoğlu Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi (Gebze), Çolakoğlu İlköğretim Okulu (Dilovası), İstanbul Teknik Üniversitesi Mehmet Rüştü Çolakoğlu Erkek Öğrenci Yurdu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Araştırma Tasarım Planlama ve Uygulama Merkezi, (Ankara) vb. birçok eğitim projesine imza atmıştır.